İçeriğe atla

Su Kaçağı Nasıl Bulunur ?

Bu su kaçaklarını bulmanın tek yolu gelişmiş teknolojidir.

21. Yüzyılda fazlaca gelişen teknoloji su ne kadarağı nasıl bulunur sorusunun cevabını da bize veriyor.

Akustik dinleme cihazları olarak da bilinen su kaçak tespit cihazları ile arızanın bulunduğu yeri noktasal olarak tespit edebiliriz.

Evimizin iş yerimizin tadilata girmesini istemediğimiz için bu cihazları kullanabiliriz.

Çok minik olan kaçakların bile kurtulma şansı yoktur.

Peki, hep temiz su borusunda mı kaçak olur?

Tabi ki hayır pis su gider borularında da kaçak oluşabilir. Çoğunlukla kabarıklık ve sararma yaparak kendini belli eder bu kaçaklar. Pis su kaçakları kamera ile boru içine girerek görüntüleme yapılır.

Görüntüleme esnasında kaçağa neden olabilecek durumlar gözlemlenir. Örneğin boru içinde conta sıyırması dediğimiz doğrusu iki pimaşın birbirine geçtiği bölümde contanın arada kalıp dışarı çıkmasıyla oluşan kaçaklar vardır. Ya da gider borusunda kırık, çatlak, eğimsizlik tıkanmadan dolayı su birikmesi olabilir. Bu tarz şeylerin hepsi su kaçağı oluşmasına tesir eden faktörlerdir. Çeşitli şikayetler içinde birde zeminden su çıkma problemi vardır.

Bu şekilde bir durumda su binanın temellerinin kurulduğu bölümden de çıkıyor olabilir. Yapılacak şey zemininden su çıkan bölümdeki tesisatları cihazla denetim etmektir. Temiz su döşem ve pis su döşemı test edildikten sonra herhangi bir kayüzyıla rastlanmazsa su zeminden çıkıyor anlama gelir. Bu şekilde arızalara da farklı çözümler düşünülmüştür. Bilinen yöntemlerden en çok yapılanı su çıkan kısım küçük bir kuyu açmak ve içine dalgıç pompa yerleştirmektir. Böylece su doldukça çukurda toplanır ve yüzeye çıkamaz. Dolan kuyunun suyunu da dalgıç pompa ile herhangi bir gidere verebiliriz. Bizi ararsınız her türlü su arızanızı sizi yormadan çözebiliriz.

Su Kaçağını bulalım mı ?

 

İstanbul kırmadan su kaçağı bulma ve noktasal olarak arıza giderme hizmeti sağlayan firmamız, en zorlu su kaçaklarınızı bile dakikalar içerisinde tespit eder.

Firmamız, kırmadan dökmeden teknolojik cihazlar yardımı ile noktasal olarak su sızıntılarına sebep olan su borusu patlağını bulur ve ardından alanında profesyonel tesisat ustalarımız titiz bir çalışma yürüterek su kaçağınızı tamir eder. Eskiden hatırlayacağınız üzere su kaçakları sorunu ile karşılaştığınızda bir koşu gider sokaktan tanıdığınız, nasıl çalıştığını bilmediğiniz amatör sokak tesisatçısı çağırırdınız.

İşi bilmeyen tesisat ustaları ise su kaçaklarından kaynaklanan bazı sorunları görür ve tamir işlemi adı altından bütün seramik ve duvarlarınızı kırardı. Bunun nedeni ise su borularının üzerlerinin seramik ve betonlarla kaplı olmasıydı.

Gözle görülmeyen su borularındaki patlağı tespit etmek için bu yönteme başvuran amatör tesisat ustaları en ufak su sızıntısı için bile günlerce kırma dökme işlemleri ile uğraşarak sizleri zor durumda bırakırlardı. Ev ya da işyerinizde meydana gelen su kaçaklarından dolayı günlerce dışarıya çıkamaz ve tesisat ustalarının bıraktıkları molozları kaldırmak, kırılan seramikleri yeniden yapmak ve temizlik yapmak gibi işler ile uğraşırdınız.

Günlerce evden çıkmamanıza ve bütün planlarınızın alt üst olmasına neden olan su kaçakları günümüzde gelişen teknolojinin son harikası olan cihazları yakından takip eden İstanbul kırmadan dökmeden su kaçağı bulma işlemi sağlayan firmamız, bütün bu sorunları tarihe karıştırarak sizlere yepyeni bir yöntem sunuyor. Firmamızın sunduğu yöntem tamamen modern ve teknolojik yöntemlerdir. Teknolojinin son harikası olarak bilinen akustik dinleme adlı cihaz ile ev ve işyerinizde meydana gelen su sızıntılarını küçük büyük demeden dakikalar içerisinde tespit eder.

Üstelik tespit işlemi gerçekleştirirken yapınızın hiçbir yerine zarar vermez, en ufak bir kırma, dökme bile yapmaz.

Su sesine karşı hassas akustik dinleme sayesinde evinizdeki bütün tesisat borularını tek tek dinleyen sertifikalı ustalarımız, patlayan su borunuzu dakikalar içerisinde bularak sorunun tamiri için çalışmalarını başlatır. Aynı titizlik ve profesyonellikle patlayan su borunuzu tamir eden tesisat ustalarımız işlem yaptıkları her şey için sizlere garanti sunar. Su tesisatı içerisinde meydana gelen diğer sorunların tamirinde de modern işlemler uygulayan firmamızdan detaylı bilgi almak için lütfen arayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonŞimdi Ara