İçeriğe atla

Gaziosmanpaşa Karayolları Su Kaçağı Tespiti

Su tesisatı sisteminde meydana gelen arızaların tamamı can sıkıcı olaylar olsa da özellikle su kaçağı problemi hepinizin korkulu rüyası haline gelmiştir. Su kaçağı sorunu özellikle eski yapılarda görülen ciddi ve tehlikeli bir problemdir. Bu nedenle meydana gelir gelmez profesyonel bir yardım almanızda yarar olacaktır.
Eskiden elde olmayan teknolojik cihazlardan dolayı oldukça zahmetli işlemlerin ardından tamiri mümkün olan su kaçağı problemi, neredeyse hepinizin kaçındığı bir sorundu.

Teknolojinin henüz bu kadar ilerlemediği dönemlerde, gözle görünmeyen su borularında zaman içerisinde meydana gelen tahribatlardan dolayı sızma meydana gelmekteydi. Su borularının gözle görünmemesi nedeniyle de meydana gelen en ufak arızalarda bile günlerce süren kırma dökme işlemleri uygulanırdı. Gelişigüzel kırılan dökülen yerlerin altındaki arızalı olan su borusu tespit edilir ve tamir işlemi uygulanırdı.


Su kaçağına bağlı olarak aynı anda bütün evin duvarlarında ıslaklık, kabarma, duvarlarda dökülme, su faturalarında artış ve kombi barında düşüş meydana gelmekteydi. Su borularındaki patlamalar sonucu sızan su kısa süre içerisinde bütün duvarlarınızı ıslattığından sorunun tam olarak nereden kaynaklandığını tespit etmeniz pek de mümkün değildir.

Bu nedenle klasik yöntemde yapılan gelişigüzel kırma dökme işlemi sizleri hem maddi olarak büyük masraflara hem de zaman anlamında oldukça yüksek kayıplara sürüklerdi. Su kaçağına bağlı olarak musluklarınızın kapalı olmasına rağmen dönmeye devam eden su sayacınız ay sonu sizlere oldukça yüksek bir su faturası çıkarmaktaydı.
Bu nedenle su kaçağı sorunu ile karşılaşır karşılaşmaz, uzman bir yardım alarak tamir ettirmeniz gerekmekteydi. Eskiden rastgele yapılan kırma, dökme işlemi canınızı sıktığından çoğu kez bu sorunu görmezden gelirdiniz.

Ancak bilmelisiniz ki görmezden geldiğiniz sorunlar sizlere bir çözüm sağlamaz, aksine daha fazla zarar verir. Su borularından sızan sular kısa süre içerisinde betonunuzu çürütüp alt katınızda oturan komşunuzun evine sızacağından, komşunuzun yapısında da ciddi hasarlar oluşmasına vesile olmaktadır.
İstanbul su kaçağı bulma hizmeti sağlayan firmamız, akustik dinleme adı verilen teknolojinin son harikası cihaz ile tek bir seramiğinizi bile kırmadan noktasal olarak su kaçağını tespit eder ve tamir işlemini yine noktasal olarak gerçekleştirerek fazladan seramiklerinizin kırılmasını önler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonŞimdi Ara