İçeriğe atla

Karayolları Petek Temizliği

Karayolları Kombi Bakımı ve Petek Temizliği olarak tüm marka kombilerinizin bakımını ve peteklerinizin temizliğini yapıyoruz. Sadece kombi bakımı ve petek temizliği değil alanında uzman ekip ve ekipmanlar ile tüm tesisatçılık hizmetlerini veriyoruz. Gaziosmanpaşa nın her yerine servisimiz bulunmaktadır.

Petekler Neden Kirlenir?

Petekler, kombiden aldığı sıcak suyu bulunduğu alanda devir dayım yaparak suyun sıcaklığını ortama iletirler. Kombiler de peteklerden aldığı soğuk suyu tekrar ısıtarak peteklere tekrar gönderirler. Bu döngü sene boyunca bu  şekilde devam eder.

Peki kombi ilk suyu nereden çeker?

Kombiler suyu musluk boruların dan alırlar. Musluk suları oldukça kireçli olduğu için sene boyunca petek içinde dolanan su zamanla peteklerin içinde kireç oluşumuna neden olur. Bu kireç tabakaları zamanla petek kanallarını tıkayarak su devir dayımını yavaşlatır. Bunun sonucunda çalıştığı halde ısıttığı sıcak suyu peteklere yollayamadığı için kurulu olduğu alanı ısıtamazlar.

 

Karayolları Petek Temizliği ile Çözüm

Kombi Bakımı gibi petek temizliği de  yıllık yapılması gereken bakımlardan dır. Petekler musluk suları ile devir dayım yaptıkları için zamanla içlerinde kireçlenme olur. Kireç, petek su kanallarını ve radyatör gözeneklerini tıkayarak su giriş çıkışını engeller.

Petek temizliği sonrası, bu kireçler ve paslar temizlenir. Ve kombi ile petekler den istenilen verim fazlası ile alınır.

Sizde kış gelmeden kombi bakımını ve petek temizliği yaptırmak istiyorsanız, lütfen bizimle irtibata geçiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonŞimdi Ara